Elektros energijos gamyba iš saulės

Saulės jėgainė ant individualaus namo stogo

Saulės jėgainę galima įsirengti ant plokščio arba nuožulnaus individualaus namo stogo. Nuo to priklauso saulės modulių tvirtinimo konstrukcijų tipas. Montuojant saulės modulius ant plokščio stogo, konstrukcijos prie stogo paviršiaus yra tvirtinamos inkariniais varžtais, o norint nepažeisti stogo dangos - balastais. Turint nuožulnų stogą, tvirtinimo konstrukcija priklauso nuo stogo dangos - galima parinkti montavimo konstrukcijas skardinėms, šiferinėms, čerpinėms, prilydomoms ir kt. stogo dangom. Taip pat papildomų konstrukcijų dėka galima reguliuoti saulės modulių pasvyrimo aukštį. 1kW individualios saulės jėgainės yra reikalingas apie 6kv.m. nuožulnaus namo stogo. Šiuo metu Lietuvoje leidžiama įsirengti iki 10kW galingumo saulės jėgainę individualiems namų ūkiams saviems poreikiams. Tokia saulės jėgainė pagamina vidutiniškai 10000kWh elektros energijos per metus. Nesunaudota pagaminta elektros energija gali būti paskolinta elektros tinklams ir vėliau panaudota kai yra didesnis poreikis.

 

Saulės jėgainė ant komercinio pastato stogo

Saulės jėgainę galima įsirengti ant plokščio arba nuožulnaus komercinio pastato stogo. Nuo to priklauso saulės modulių tvirtinimo konstrukcijų tipas. Montuojant saulės modulius ant plokščio stogo, konstrukcijos prie stogo paviršiaus yra tvirtinamos inkariniais varžtais, o norint nepažeisti stogo dangos - balastais. Turint nuožulnų stogą, tvirtinimo konstrukcija priklauso nuo stogo dangos - galima parinkti montavimo konstrukcijas skardinėms, šiferinėms, čerpinėms, prilydomoms ir kt. stogo dangom. Taip pat papildomų konstrukcijų dėka galima reguliuoti saulės modulių pasvyrimo aukštį. 1kW individualios saulės jėgainės yra reikalingas apie 6kv.m. nuožulnaus namo stogo. Šiuo metu Lietuvoje leidžiama įsirengti iki 100kW galingumo saulės jėgainę juridiniams asmenims saviems poreikiams. Tokia saulės jėgainė pagamina vidutiniškai 100000kWh elektros energijos per metus. Nesunaudota pagaminta elektros energija gali būti paskolinta elektros tinklams ir vėliau panaudota kai yra didesnis poreikis.

 

Saulės jėgainė ant žemės

Saulės jėgainę galima įsirengti ant žemės. Tam į žemę yra kalamos konstrukcijos, sriegiami žemės varžtai (sraigtiniai pamatai) arba daromi pamatai konstrukcijoms. Laikančios konstrukcijos paprastai būna plieninės arba aliuminės.

 

Elektros energiją gaminanti automobilių pavėsinė (stoginė)

Europoje yra plačiai paplitusios elektros energiją iš saulės gaminančios automobilių pavėsinės (stoginės). Šios pavėsinės atlieka dvigubą funkciją – apsaugo automobilius nuo lietaus ir tiesioginės saulės spindulių, o taip pat gamina elektros energiją iš spinduliuojamos saulės spindulių energijos.
Pavėsinės stogas yra pagamintas iš fotovoltinių saulės modulių, kurios per keitiklį yra prijungtos prie elektros tinklo. Tokiu atveju šviečiant saulei yra gaminama elektros energija, kuri yra perduodama į elektros tinklą. Esant poreikiui iš to paties elektros tinklo elektros energija yra naudojama saviems poreikiams. Naudojant dvigubą elektros energijos apskaitos sistemą, sumažiname išlaidas naudojamai elektros energijai.
Automobilių pavėsinės gali būti sumontuotos įvairam automobilių skaičiui ir gabaritams. Tokios pavėsinės saulės modulių suminis galingumas priklauso nuo pavėsinės stogo ploto. Dviejų vietų pavėsinės galingumas gali būti apie 5kW. Tokia pavėsinė kaip mini saulės jėgainė, atviroje vietovėje gamina apie 5000kWh elektros energijos per metus. Tokio pagaminto elektros energijos kiekio užtenka vidutinio individualaus gyvenamo namo metiniam elektros poreikiui patenkinti.
Elektros energiją iš saulės gaminančios automobilių pavėsinės gali būti naudojamos privačiose valdose, degalinėse, stovėjimo aikštelėse ir kitose vietose kur norima šiuolaikonio dizaino stoginės automobiliui ir švarios iš saulės gaminamos elektros energijos.

 

Turime sukaupę didelę patirtį saulės elektrinių iki 30kW galingumo montavime ant žemės ir pastatų stogų. Bendradarbiaujant su patikimais įrangos gamintojais ir tiekėjais, galime sukomplektuoti reikiamą įrangą, ją sumontuoti ir sutvarkyti visus reikiamus dokumentus. Turime reikiamus atestatus saulės elektrinės pridavimui ESO, VEI ir APVA.

 

Užklausos forma

Apsauga
Šis klausimas skirtas išbandyti, ar esate žmogus, ir užkirsti kelią automatiniam šlamšto pateikimui.