+370 614 16 991 info@skodas.lt

Iš anksto įtempto betono gaminių gamybos linija

Iš anksto įtemptas betonas yra statybinė medžiaga, skirta įveikti betono neatsparumą dideliems tempimo įtempiams. Gaminant gelžbetonį klojama armatūra iš didelio tempiamojo stiprio plieno, vėliau specialiu įtaisu plienas ištempiamas ir užpilamas betono mišiniu. Po sukietėjimo atlaisvintos plieninės vielos arba troso įtempimo jėga perkeliama į aplinkinį betoną, kad jis būtų suspaustas. Toks gniuždymo įtempių sukūrimas leidžia iš dalies arba visiškai pašalinti apkrovos tempimo įtempius.

Naudojant tokį principą yra gaminamos tuščiavidurės perdengimo ir sienų plokštės, betoninės sijos ir t.t.

Ispanijos kompanija Tecnospan projektuoja, gamina ir diegia linijas betoninių gaminių gamybai pagal šią technologiją. Pirmiausia gamybinėse patalpose yra daromos grindys montuojant bėgių linijas, kuriomis vėliau važinės gaminių formavimo, valymo, pjaustymo, transportavimo ir kitos linijos. Tokių bėgių linijų skaičius ir ilgis priklauso nuo to, koks gamybos našumas Jums bus reikalingas. Optimalus vienos linijos ilgis yra 100-120m, reikia bent 2 tokių linijų lygiagrečiai viena kitoi. Tai yra vienkartiniai gamybos linijos įrengimo darbai, kuriuos atlikus galima pradėti iš anksto itempto betono gamybą.

Gamybos ciklas:

  1. Trosų tempimas – linijos pradžioj yra įtvirtinami trosai skersai visos linijos. Trosų diametras ir kiekis linijoje priklauso kokį gaminį norėsite gaminti. Tada ant bėgių yra statoma trosų tempimo mašina, kuri važiuoja bėgiais, vynioja trosą ir jį tempa. Nutempus trosą per visą liniją, ten jis yra įtempiamas ir įtvirtinamas. Per visą liniją turime įtemptus trosus. Tada ši mašina yra nukeliama nuo bėgių ir pastatoma ant kitų tuščių bėgių.
  2. Gaminio formavimas – ant bėgių su įtemptais trosais yra statoma formavimo mašina. Į ją per viršuje esantį piltuvą yra įpilamas reikiamas betono kiekis. Mašina juda bėgiais, pila betoną tarp bėgių, jį vibruoja ir formuoja gaminį (šioje mašinoje yra įmontuotos keičiamos gaminio formos skirtingiems gaminiams gaminti). Taip yra formuojamas betono gaminys per visą bėgių ilgį. Bėgių gale arba suformavus atitinkamą norimą kiekį, formavimo mašina yra nuimama nuo bėgių ir pastatoma ant kitų tuščių bėgių.
  3. Formavimo darbas baigtas.
  4. Kitą dieną ant tų bėgių su gaminiu yra skylių gręžimo mašina (jeigu reikalinga gręžti skyles). Išgręžus skyles mašina nuimama ir pastatoma ant kitų tuščių bėgių.
  5. Ant bėgių statoma valymo ir plovimo mašina, kuri pravažiuoja per visą gaminį ir jį nuplauna ir nuvalo. Mašina nuimama ir pastatoma ant kitų tuščių bėgių.
  6. Ant bėgių statoma pjaustymo mašina, kuri važiuoja bėgiais ir sustodama pjausto betoninį gaminį reikamais ilgiais ir jeigu reikia reikiamu kampu. Ilgius galima užsiduoti mašinoj esančiu kompiuteriu. Supjausčius gaminį, pjaustymo mašina yra nukeliama ir pastatoma ant tuščių bėgių.
  7. Reikalaui esant, ant bėgių statoma markiravimo mašina. Ji važiuoja bėgiais ir markiruoja kiekvieną atpjautą gabalą (užrašo pagaminimo datą ir laiką, partijos nr. ir t.t.). Viską sumarkiravus, mašina nuimama ir pastatoma ant kitų tuščių bėgių.
  8. Tada ant bėgių statoma transportavimo mašiną. Ji privažiuoja prie kiekvieno atpjauto gaminio, pakelia jį už šonų ir nuveža į linijos galą. Ten su krautuvu gaminys yra nuvežamas į sandėliavimo vietą. Nutransportavus visus gaminius, mašina yra nuimama nuo bėgių ir pastatoma ant kitų laisvų bėgių.
  9. Tuščia linija yra nuvaloma nuo šiukšlių ir paruošiama tolesniam darbui – trosų tempimui ir naujos gaminių partijos gamybai.

Mašinos ant bėgių ir nuo bėgių yra kilnojamos ir transportuojamos iš vienos vietos į kitą gamybinio pastato viršuje sumontuoto telferio pagalba.

Ant profilių stumdomos mašinos yra finansisškai pelningas pasirinkimas, nes jų darbo našumas yra labai produktyvus (iki 3 m/min.), paprastas valdymas (vienas operatorius), mažos energijos sąnaudos ir ekonominės priežiūros išlaidos.

 

Gaminamų gaminių profilio aukštis gali būti iki 500mm.

 

Gamintojas: Tecnospan (Ispanija)

 

Failai parsiuntimui:

Susisiekite!